Skaldyti šratai

Skaldyti šratai gaunami sutraiškant termiškai apdorotus plieninius šratus. Abrazyvas turi aštrias briaunas, todėl apdorojamus paviršius valo daug stipriau ir giliau, paviršiui taip pat suteikdamas šiurkštumo. Skaldytų šratų savybės priklauso nuo metalo kietumo, kuris skirstomas į GH, GL ir GP tipus.

 

Pritaikymas:

 

Dažniausios panaudojimo sritys: metalo paviršių paruošimas prieš tolesnį padengimą, rūdžių ir senų dažų sluoksnio valymas, paviršiaus profiliavimas prieš gumos klijavimą, teršalų pašalinimą nuo liejinių ir t.t.

Skaldyti šratai puikiai tinka kai reikalingas stiprus ir greitas metalo paviršiaus valymas. Naudojama daugiausia su suslėgto oro šratavimo įranga.

 

Privalumai:

 

·      Skaldyti šratai turi aštrius kampus, todėl jie itin gerai valo bei pašiurkština metalo paviršių. Taip yra užtikrinama gera metalų adhezija su dažais, epoksido, emalio, gumos ir kitomis dangomis.

·      Naudojant skaldytus šratus dulkių kiekis šratavimo kameroje yra gerokai mažesnis lyginant su kitais abrazyvais. Tai palengvina darbą ir sumažina filtravimo sistemos priežiūros kaštus.  

 

Fizinės savybės:

 

Kietumas: GH ≥ 700 HV, GL 570-710 HV, GP 470-610 HV

Specifinis tankis: ≥ 7.2 g/cm³

Bendras tankis: 4.1 kg/dm³

Forma: kampuota

Sandėliavimo sąlygos: sausa ir uždengta

Pakavimas: 25 kg maišai, 1 tona ant paletės

 

Cheminė sudėtis:

 

Fe: > 96 %

C: 0,8-1,2 %

Si: 0,4 %

Mn: 0,6-1,3%

S: < 0,05 %

P: < 0,05 %

 

© 2020